Voleybol

VOLEYBOL

ANADOLU BİRLİK SPOR KULÜBÜ

5-18 yaş aralığındaki voleybolcu adaylarımıza, uzman antrenörlerimiz tarafından çocuklarımızın seviyelerine göre hazırlanmış olan programlarımızdaki öncelikli hedefimiz, çocuklarımızın sportif becerilerini arttırmak, sporcularımıza voleybol temel tekniklerini öğretmek ve sporcu disiplinini aşılamaktır.

Anadolu Birlik Spor Kulübü Voleybol Okulu olarak sporcu ve sporcu adaylarımızın fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini kapsayan çok yönlü bir eğitim sunmaktayız.

Sporun, gelişim gösteren sporcu üzerindeki etkisi yalnızca fiziksel değildir. Sporcu adaylarımız spor yaptıkları süre içerisinde sosyal bir çevre içinde kendilerini tanıma, bir ekibe katılma, ekip üyesi olarak mücadele etme, paylaşma, öz çalışma disiplini kazanma fırsatını bulurlar. Voleybol kulübümüze devam eden sporcularımızın, sosyal, fiziksel ve teknik gelişimlerini takip eder ve her zaman öğrencilerimizin becerilerini bir üst seviyeye çıkarmayı hedefleriz.

Voleybol okulumuzda uygulanan programlar, çocuklarımızın seviyelerine göre hazırlanmış olup, bu programlardaki öncelikli hedef, çocuğun sportif becerisini arttırmak, voleybol temel tekniklerini öğretmektir. Voleybol okulu programlarımız deneyimli antrenörler tarafından hazırlanmaktadır. Toplu veya topsuz olarak uygulanan eğitim teknikleri ile çocuğun ileriki yaşlarda, her türlü hareketinde gerekli olan koordinasyon, denge, ritim ve algılama süratini geliştirmeyi hedeflememekteyiz.

Voleybol okullarında yeterli fiziksel özelliklere sahip ve beklenen düzeye ulaşmış olan sporcu adayları, yaşlarına uygun olarak altyapı takımlarımızda yer almaya hak kazanırlar.