Basketbol

BASKETBOL

ANADOLU BİRLİK SPOR KULÜBÜ

5 – 18 yaş aralığındaki basketbolcu adaylarımızın kademeli olarak topla iletişim kurma, temel duruş, dripling, paslaşma, pozisyon alma, defans yapma ve şut atma becerilerini, uzman koçlarımız tarafından yaş gruplarına ve seviyelerine uygun şekilde hazırlanan eğitim programlarımız doğrultusunda geliştirmeye çalışmaktayız.

Kazanmaya sevindiğimiz kadar kaybetmeyi öğrenmenin de önemli olduğu bilinciyle hareket etmekte ve en büyük başarının kazanılan maç sayısı değil; öğrencilerimizdeki gözle görülür gelişim olduğuna inanmaktayız. 5 – 18 yaş aralığındaki basketbolcu adaylarımızın kademeli olarak topla iletişim kurma, temel duruş, dripling, paslaşma, pozisyon alma, defans yapma ve şut atma becerilerini, uzman koçlarımız tarafından yaş gruplarına ve seviyelerine uygun şekilde hazırlanan eğitim programlarımız doğrultusunda geliştirmeye çalışmaktayız.

Altyapı yaş gruplarında müsabakalarda yer alarak rekabet, liderlik ve stres yönetimi gibi edimleri de tecrübe etme fırsatı oluşturmaktayız. Fark yaratan yetenekli sporcularımızın A Takımlar seviyesi basketbol spor kulüpleri takımlarına yönlendirilmesi konusunda en büyük destekçileri olmaktan mutluluk duyarız.