Voleybol

VOLEYBOL

ANADOLU BİRLİK SPOR KULÜBÜ

5-18 yaş aralığındaki voleybolcu adaylarımıza, uzman antrenörlerimiz tarafından uygulanan programlar, çocuklarımızın seviyelerine göre hazırlanmış olup, bu programlardaki öncelikli hedef, çocuğun sportif becerisini arttırmak, voleybol temel tekniklerini öğretmek ve sporcu disiplinini aşılamaktır.

ABSK Voleybol spor okulu sporcu ve sporcu adaylarının fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini kapsayan çok yönlü bir eğitimdir.

Gelişim dönemindeki sporcu üzerinde sporun rolü, yalnızca fiziksel çalışma ve gelişim ağırlıklı değildir. Sporcu adayları spor yaparak sosyal bir çevre içinde kendilerini tanıma, bir ekibe katılma, ekip üyesi olarak mücadele etme, paylaşma, öz çalışma disiplini kazanma fırsatını bulurlar. Voleybol Okullarına devam eden sporcuların, sosyal, fiziksel ve teknik gelişimleri sürekli olarak izlenir ve öğrencilerin bütün becerilerini aynı seviyeye çıkarması hedeflenir.

Voleybol okulumuzda uygulanan programlar, çocuklarımızın seviyelerine göre hazırlanmış olup, bu programlardaki öncelikli hedef, çocuğun sportif becerisini arttırmak, voleybol temel tekniklerini öğretmektir. Voleybol okulu programlarımız deneyimli antrenörler tarafından hazırlanmaktadır. Toplu veya topsuz olarak uygulanan eğitim teknikleri ile çocuğun ileriki yaşlarda, her türlü hareketinde gerekli olan koordinasyon, denge, ritim ve algılama süratini geliştirmeyi hedeflememekteyiz.

Voleybol okullarında yeterli fiziksel özelliklere sahip ve beklenen düzeye ulaşmış olan sporcu adayları, yaşlarına uygun olarak altyapı takımlarımızda yer almaya hak kazanırlar.

VOLEYBOL

ANADOLU BİRLİK SPOR KULÜBÜ